Podle čeho
vybírat vůz?

V dnešní době naleznete na trhu pestrou nabídku vozů nejrůznějších typů a modelů. Proto je důležité si na začátku ujasnit vaše skutečné potřeby, abyste správně zvolili vůz podle vašich představ. Připravili jsme pro vás několik otázek, které vám v tom pomůže:

škoda auto

Kolik za vůz utratím?

1.

Cena je bezesporu důležitý aspekt při výběru vozu. Například za 300 000 korun můžete mít zánovní Fabii, tříletou Octavii, ale i deset let starý vůz vyšší třídy. Zaleží na vašich potřebách a očekáváních, kterému vozu dáte přednost. Pamatujte, že čím novější vůz se rozhodnete koupit, tím menší budou následné investice do jeho provozu a servisu po celou jeho životnost.

heart_grey.svg

Jak budu vůz využívat?

2.

Odpovězte si na otázku, kde s vozem budete jezdit nejčastěji. 
Do města se nejvíce hodí vozy malé, pro snadné parkování a dobrou ovladatelnost, vhodný je malý objem motoru, který zaručí nízké provozní náklady. Pokud častěji cestujete mimo město, vhodnější je vůz větší a se silnějším motorem, který vždy zaručuje bezpečné předjíždění a dobrou spotřebu i při dálničních rychlostech.

wallet_coins_gray.svg

Koho budu obvykle vozit?

3.

Velikost vozu se odvíjí nejen od počtu lidí, kteří s vámi budou obvykle jezdit, ale také od jejich věku. Se dvěma malými dětmi vám bude stačit malý vůz, ale se třemi už nesmíte zapomenout na to, že vůz musí mít minimálně tři zadní sedadla. Dva teenageři zase více ocení modely Rapid či Octavia než model Fabia, který v takovém případě nenabízí příliš mnoho životního prostoru.

people_grey.svg

Co budu ve voze převážet?

4.

Dobře si promyslete, co vše budete ve voze vozit. V našich končinách na silnici nejčastěji narazíte na vozy typu kombi, které jsou velmi praktické. Málokdo ale ve vozu vozí tolik věcí, aby takto velký prostor pravidelně využíval. Vozy s karoserií hatchback nebo liftback jsou pro většinu řidičů naprosto dostačující a oproti karoserii kombi jsou zpravidla levnější. Budete-li jednou za čas převážet něco většího, můžete to vyřešit například využitím originálního příslušenství. A nezapomeňte také na vaše zájmy a koníčky. Ty si mohou někdy nárokovat významný prostor (například vybavení na lyžování, hokejová výstroj nebo jízdní kola).

luggage_grey.svg

Kolik ujedu za rok kilometrů?

5.

Váš roční kilometrový nájezd ovlivňuje výběr motorizace vozu. Pokud najedete ročně méně než 20 000 km a jezdíte převážně kratší trasy, vaší volbou by měl být výhradně benzínový motor. Současné benzínové motory jsou úsporné a díky přeplňování turbodmychadlem zároveň velmi dynamické.

Naftový motor je na krátkých trasách velmi namáhaný, protože se nestačí zahřát na provozní teplotu. To má negativní dopad i na filtr pevných částic. Vůz s naftovým pohonem také později topí, což se projeví na komfortu cestování v zimním období. Teprve od nájezdu 20 000 km ročně začíná být vhodnější motor naftový.

gauge_grey.svg

Kde budu nejčastěji jezdit?

6.

Při jízdě po městě je automatická převodovka velice komfortním prvkem, který zásadně zvyšuje bezpečnost jízdy. Nejnovější automatické převodovky DSG mají více stupňů než manuální (až 7 stupňů) a jsou tedy úspornější. Automatickou převodovku můžete využívat i jako manuální a u některých modelů ji navíc můžete ovládat přímo na volantu.

shift_lever_grey.svg

Máte dotaz, ale odpověď jste nenašli v často kladených dotazech?
Kontaktujte naši infolinku.

800 600 000

nebo

infoline@skoda-auto.cz


Obrázek
Obrázek
Obrázek